„Ak nemôžeš byť tým, kým si, nie si slobodný.“
– Clarissa Pinkola Estés

Myslím, že je presne ten pravý čas, vrátiť sa k blogovaniu. Stránka Divoká v srdci vznikla pred šiestimi rokmi ako blog o zážitkoch a ľuďoch, ktorých som stretla. Mala byť najmä o inšpiratívnych ženách, pretože vždy som mala problém naväzovať vzťahy so ženským pohlavím. Od malička som si o sebe myslela, že som iná a nikam nezapadám a bola to z časti (alebo aj veľkej časti) pravda.

Až v období skautingu som začala spoznávať ľudí, ktorých srdcia bili rovnako ako to moje. Tam som sa stretla s knihou Divoký v srdci od Johna Eldredgea a hneď po jej prečítaní som povedala, že rovnaká kniha s názvom Divoká v srdci mala vzniknúť aj pre ženy. Eldredge so svojou manželkou napísali pre ženy knihu Očarujúca a ja som sa v tom období za očarujúcu v žiadnom prípade nepovažovala. S mojou sestrou sme jednoznačne boli divoké v srdci. Nosili sme chlapčenské veci, brodili sa hustým lesom, divokými ružami, blatom, malinčím a bodlačím a nerobili sme si starosti z nespočetných škrabancov. Stavali sme drevené stavby a najradšej sme spávali pod holým nebom a kúpali sa v ľadových potokoch. Tak veľmi nám chýbajú tieto bezstarostné skautské roky. 

V tom čase som si písala so spisovateľom Milošom Jesenským, vďaka ktorému som objavila knihu Ženy, ktoré behali s vlkmi od Clarissy Pinkoly Estés. Keď som túto knihu čítala, mala som pocit, akoby bola presne o mojej duši a verila som, že tá kniha je o duši všetkých žien, aj tých, ktoré to budú až do konca svojho života popierať a potláčať. Divoká v srdci. Aj ty si divoká v srdci. 

Trvalo mi niekoľko rokov, kým som sa zorientovala vo svojich myšlienkach, túžbach a pocitoch. Otvorenie týchto zamknutých dvier, potláčaných od detstva, aby som bola „normálnejšia a prijateľnejšia pre spoločnosť“, bolo veľmi náročné, no zároveň oslobodzujúce. Dovoliť si byť tým, kým sme sa narodili. Moje prebúdzanie ukázalo srdcu čaro okamžiku a vďaka tomu vznikla láska a vášeň, ktorú som objavila vo fotografii. Môj manžel mi dal príležitosť, aby som začala otvárať svoj potenciál, nehanbiť sa za to, aká som. Nemusela som to viac potláčať a ukrývať. Mohla som sa znovuzrodiť, divoká, šťastná a slobodná. 

Začala som vyť na mesiac, vysielať do sveta myšlienky. Túžila som stretávať dobré a múdre ženy, ktorých srdcia bijú tak ako to moje, a ktoré začali počúvať svoj šiesty zmysel, aby mohli žiť slobodnejší a naplnený šťastný život. Moje volanie mnohé zachytili a ja som mohla začať s projektami ako je Mágia v nás a Ženy Bohom pobozkané.

Som nadšená, že telepatia existuje a som vďačná za poznanie aké divoké, hlboké, láskyplné, magické, podmanivé, živelné a éterické je vo svojej podstate ženské srdce. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *