“Materstvo je v súčasnej dobe nejakým druhom divočiny, ktorou každá žena objavuje svoju cestu, čiastočne mučenícku, čiastočne priekopnícku; z ktorých niektoré ženy pociťujú pocit hrdinstva, zatiaľ čo iné zažívajú pocit exilu zo sveta, ktorý poznali.”
– Rachel Cusk, kanadská spisovateľka

V každej žene sa nachádza najdôležitejšia, najkrajšia a najdivokejšia prirodzenosť a to stať sa matkou. Nič nepotvrdzuje silu a veľkoleposť prírody majestátnejšie ako kolobeh života zachovaný matkami a ich deťmi, ktoré prinášajú budúcnosť celému svetu. Niektoré z mojich priateliek mi často hovoria, že tehotenstvo bolo pre ne nádherným obdobím plným očakávania a túžili sa aj v budúcnosti rozpomenúť na ten prílev energie a lásky, ktorý cítili.

Fotografia síce zachová len obraz, no dokáže odovzdávať emóciu. Možno aj vďaka mojim fotografiám si mamička tú emóciu vybaví aj po rokoch. Fotenie s Adrikou sme naplánovali takmer v hodine dvanástej, keďže už každým dňom budúci rodičia očakávajú príchod malej Emky. 

Keď talentovaná slovenská šperkárka Petra Toth očakávala narodenie svojej dcérky Milevy, odpovedala na otázku – kedy sa jej dieťa narodí – vetou: „Keď vykvitnú orgovány“. My sme sa tým pri fotení inšpirovali, no v chladnej podtatranskej oblasti kvitol len tento nádherný, no chránený Poniklec slovenský.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *